Новини Центру надання адмінпослуг

НАБУВ ЧИННОСТІ ЗАКОН ПРО СКАСУВАННЯ ПЕЧАТОК

 19 липня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями» (далі - Закон), який удосконалює державне регулювання використання печаток у господарській діяльності.

Законом внесено зміни до Господарського кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України в частині засвідчення печаткою довіреності від юридичних осіб, а змінами до Цивільного кодексу України скасовано обов’язкове скріплення правочину печаткою.

Копія документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування, вважається засвідченою у встановленому порядку, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого суб’єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи - підприємця.

Законом встановлено адміністративну відповідальність за вимагання посадовою особою органу державної влади або органу місцевого самоврядування проставити відбиток печатки суб’єкта господарювання на документах, які їм подаються, або за відмову приймати вказані документи, у зв’язку з відсутністю відбитка печатки, що тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ОБ'ЄДНАНОЇ  ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ  ГРОМАДИ  ТА РАЙОНУ, ЯКІ ХОЧУТЬ ЗАРЕЄСТРУВАТИ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ!

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг»  послуги «Реєстрація місця проживання особи» (приписка)  та «Зняття з реєстрації місця проживання особи» (виписка) здійснюється на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної  сільської, селищної або міської ради.

 

 

 

 

РЕЄСТРАЦІЯ ГРОМАДСЬКИХ ФОРМУВАНЬ

Прийняття та видача документів під час державної реєстрації громадських організацій, структурних утворень політичних партій, професійних спілок, інших громадських об'єднань із статусом юридичної особи поряд з Головним територіальним управлінням юстиції у Черкаській області та  місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги може здійснюватися Центром надання адміністративних послуг.

 

 

 

ПЕРЕДАЧА ПОВНОВАЖЕНЬ З РЕЄСТРАЦІЇ НЕРУХОМОСТІ ТА БІЗНЕСУ ОРГАНАМ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ !!!

До завершення процесу децентралізації та набуття органами місцевого самоврядуванняповноважень у сферах реєстрації нерухомого майна та бізнесу, на даний час для отримання послуги   можна звертатись:

- державної реєстрації нерухомості можна звернутись до будь-яких державних реєстраторів в межах Черкаської області або до нотаріусів, Центру надання адміністративних послуг;

- державної реєстрації бізнесу - до державних реєстраторів  в межах України або до нотаріусів,Центру надання адміністративних послуг.

АНКЕТУВАННЯ !!!

Для здійснення  моніторингу якості надання адміністративних послуг через центри надання адміністративних послуг в області Департаментом регіонального розвитку обласної державної адміністрації розроблена «Анкета якості надання адміністративних послуг у Черкаській області».

Анкета знаходиться за посиланням:goo.gl/sAH7eH/

Внесення   змін до деяких законодавчих актів України

19 квітня 2017 року опубліковано Закон України «Про внесення змін до  деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями» який удосконалює державне регулювання використання печаток  у господарській діяльності.

Законом вносяться зміни до Господарського кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України і частині засвідчення печаткою довіреності від юридичних осіб, а змінами до Цивільного кодексу України скасовано обов»язкове  скріплення правочину печаткою.

Копія документа, що подається суб»єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування, вважається засвідченою у встановленому порядку, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого суб»єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи-підприємця.

Законом встановлюється адміністративна відповідальність за вимагання посадовою особою органу державної влади або органу місцевого самоврядування проставити відбиток печатки суб»єкта господарювання  на документах, які їм подаються, або за відмову приймати вказані документи,узв»язку з відсутністю відбитка печатки, що тягне за собою накладення штрафу від п»ятидесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Відповідно до частини 1 Прикінцевих положень Закону, він набирає чинності через три місяці після його опублікування. Таким чином, даний документ набере чинності 19 липня 2017 року.

 Центр надання адміністративних послуг Тальнівської райдержадміністрації повідомляє, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України  щодо вдосконалення механізму правового регулювання  та посилення відповідальності  у сфері поводження з відходами» від 02.10.2012 року № 5402-ІУ внесені зміни до Закону України «Про відходи».

   Відповідно до п. а) статті 32 Закону України  «Про відходи» з 04.11.2012 року ліміти на обсяги утворення і розміщення  побутових відходів для суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з утворенням відходів комунальних змішаних у т.ч. сміття з урн, не встановлюються.

 

УВАГА!

    Тальнівське міжрайонне управління ГУ Держсанепідслужби  у Черкаській області відновило видачу висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи діючих об’єктів. Для його отримання необхідно подати пакет документів до ЦНАПу.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ЗАБУДОВНИКІВ

         Відповідно до ст.39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»,  замовник зобов`язаний  протягом семи календарних днів з дня введення в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта, письмово інформувати про це орган місцевого самоврядування за місцем знаходження об`єкта будівництва.

УВАГА!

Дозволи, які видавалися лише на центральному рівні, тепер можна отримати через місцеві ЦНАПи

         7 грудня набрав чинності Закон України від 13.05.2014 №1252-VII щодо вдосконалення процедури видачі дозвільних документів, оформлених центральними органами виконавчої влади

  Законом України № 1252-VІІ  вводиться видача державним адміністратором виключно у дозвільних центрах (на рівні районів та областей) суб’єктам господарювання дозвільних документів (переоформлення, видача дублікатів, анулювання), оформлених ЦОВВ.

     Адміністратор реєструє заяву та документи, що додаються до неї, у спеціальному журналі, формує дозвільну справу і протягом наступного робочого дня передає цю заяву і документи дозвільному органу, який протягом не більше 10 робочих днів з дня отримання заяви оформляє відповідний документ дозвільного характеру або письмове повідомлення про відмову.

   Не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від дозвільного органу відповідного дозвільного документа (або письмового повідомлення про відмову) адміністратор повідомляє підприємця про час і місце видачі йому цього дозволу.

До відома суб`єктів господарювання!

     Відповідно до Закону України від 07.04.2011 № 3204- VІ «Про внесення змін до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» з 06.05.2011 року для отримання документів дозвільного характеру скасовано подачу суб’єктами господарювання витягу з ЄДР юридичних та фізичних осіб-підприємців.

Внесено зміни до Закону України «Про охорону атмосферного повітря»

   Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру», який вступив в силу 26 квітня 2014 року, були внесені зміни до ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Зокрема, строк дії дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, виданого суб’єкту господарювання, об’єкт якого належить до другої групи, становить десять років, об’єкт якого належить до третьої групи - необмежений. Відповідно до прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» строк дії дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, виданого суб’єкту господарювання, об’єкт якого належить до третьої групи, до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» та який на момент набрання чинності зазначеним Законом є дійсним, є необмеженим.

Право на земельну часту (пай) та способи його захисту

На земельну частку (пай) видається сертифікат, який вважається правовстановлюючим документом при реалізації громадянином права вимоги на відведення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості). Сертифікат містить відомості про її вартість та розмір в умовних гектарах.

Сертифікат на право на земельну частку (пай) видається районною (міською) державною адміністрацією та реєструється в Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай).

Форма сертифікату на право на земельну частку (пай) затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1995 р. № 801.

Право на земельну частку (пай) мають:

-   колишні члени колективних сільськогосподарських підприємств, сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств, у тому числі створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які отримали сертифікати на право на земельну частку (пай) у встановленому законодавством порядку;

-  громадяни - спадкоємці права на земельну частку (пай), посвідченого сертифікатом;

-  громадяни та юридичні особи України, які відповідно до законодавства України набули право на земельну частку (пай);

-   громадяни України, евакуйовані із зони відчуження, відселені із зони безумовного (обов'язкового) або зони гарантованого добровільного відселення, а також громадяни України, що самостійно переселилися з територій, які зазнали радіоактивного забруднення, і які на момент евакуації, відселення або самостійного переселення були членами колективних або інших сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які проживають у сільській місцевості.

Громадянам, зазначеним в останньому абзаці, земельні ділянки в натурі (на місцевості) виділяються із земель запасу чи резервного фонду в розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради. У разі відсутності на території відповідної ради необхідних площ земель запасу чи резервного фонду земельна ділянка за їх згодою може бути виділена в натурі (на місцевості) меншого розміру або за рахунок земель запасу чи резервного фонду, розташованих на території іншої ради в межах області.

Право особи на земельну частку (пай) може бути встановлено в судовому порядку.

Основним документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), є сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною (міською) державною адміністрацією.

Документами, що посвідчують право на земельну частку (пай), також є:

-     свідоцтво про право на спадщину;

-     посвідчені у встановленому законом порядку договори купівлі-продажу,

дарування, міни, до яких додається сертифікат на право на земельну частку (пай);

- рішення суду про визнання права на земельну частку (пай).

Право на земельну ділянку підлягає оформленню відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». За результатами державної реєстрації права на земельну ділянку надається витяг з Державного реєстру прав (за бажанням заявника).

Кожен громадянин має право оскаржити рішення, дії, бездіяльність державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації до Міністерства юстиції України, територіальних органів Міністерства юстиції України, або до суду.

При Міністерстві юстиції України та Головних територіальних управлінь юстиції створено Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

При Головному територіальному управлінні юстиції у Черкаській області діє Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, тому скаргу можна подати або надіслати за адресою: бульв. Шевченка, 185, м. Черкаси, 18001.

 

Скарга складається з урахуванням вимог частини 5 статті 37 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».