Алеї Слави: герої сучасні й історичні

Вчора в ОДА вирішували, якими мають бути Алеї пам’яті Героїв України, що відкриють у населених пунктах Черкащини на виконання постанови ВР «Про увіковічення пам’яті Героїв України, які віддали своє життя за свободу і незалежність України».

На пропозицію голови Черкаської ради ветеранів Івана Губського не створювати окремі об’єкти, а додати нові пам’ятки до тих, що вже існують на вшанування загиблих за Україну, в Черкасах вирішено розташувати Алею від пам’ятника афганцям до Пагорба Слави. Там вже є низка пам’ятних знаків воїнам, чиї імена пов’язані з містом.

– Це буде Алея героїв різних часів, – пояснив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Сергій Пасічник. – Є герої, які визволяли Черкаси від фашистських загарбників, є воїни-інтернаціоналісти, тому логічно було б додати до них ще і сучасних захисників Майдану та Сходу України. Це може бути єдиний меморіальний комплекс із вшанування тих людей, які захищали Україну в різних обставинах.

А журналіст газети «Черкаський край» Володимир Лимареко додав, що можна не обмежуватися героями сучасної епохи, а створити Алею всіх історичних персон, які мають відношення до нашого краю, адже Черкащина багата на величні імена.

За цієї схемою пішли в реалізації ідеї і в районах. За повідомленням спеціаліста відділу містобудівної діяльності управління містобудування та архітектури ОДА Михайла Клименка, у населених пунктах, де вже визначилися з місцем розташування Алеї, здебільшого бачать її поряд із дійсними меморіальними спорудами. Так, у м. Монастирище Алея має з’явитися на території меморіалу Слави, в м. Канів – у парку Слави, в м. Чигирин – у парку ім. Тараса Шевченка, в м. Жашків – біля центрального парку, в м. Сміла – по вулиці Мазура. Але фактично в кожному місті районного значення такий об’єкт має бути створений.

Однак, на думку головного архітектора міста Черкаси Віталія Чернухи, поспішати у цій справі не варто, бо війна ще не скінчилась.

– Наразі ж доцільно поставити тільки пам’ятний знак із визначенням намірів, а повернутися до справи, як тільки проблема буде вирішена. Згодом ми зможемо більш широко і об’єктивно оцінити масштаб подій, – зауважив посадовець.

Поки ж вирішено винести ідею створення Алеї пам’яті Героїв України на розсуд громадськості, запропоновано організувати конкурс проектів із максимальним залученням архітекторів, скульпторів та митців Черкащини.

Повернутись