Черкащина отримає майже півмільйона євро грантових коштів

Черкаська область отримає від Європейського Союзу 491 925 євро на реалізацію проекту: «Створення регіонального навчально-практичного Центру розвитку багатофункціональних кооперативів». 14 січня цього року було підписано грантовий контракт між Координатором проекту – директором Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Ігорем Колодкою та ЄС.Партнерами проекту є:Черкаськаобласна радата ресурснийцентр АНГО(Асоціації недержавних громадських організацій).Такий проект в області реалізовуватимуть упродовж двох із половиною років.

– Отримання цього гранту – це більш, аніж річна спільна робота співробітників нашого Департаменту з громадськими активістами й представниками ЄС, – зауважує Таміла Яківна. – Ми очікуємо, що з втіленням проекту в життя кількість кооперативів у нашій області зросте, щонайменше, удвічі. Зараз їх – понад 60.

Директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Ігор Колодка зазначає:

– У рамках реалізації грантового проекту буде створено, щонайменше, 50 нових сільськогосподарських кооперативів, які об’єднають тисячу членів. Кооперативи дадуть можливість для працевлаштування близько трьохсот сільських жителів. Також це сприятиме покращенню інфраструктури сільських населених пунктів.

Центр розвитку, який планують створити в рамках реалізації проекту, буде представлений виробничим комплексом кластерного спрямування з вирощування селекційного поголів’я кролів та іншої сільськогосподарської продукції і навчальним центром.

У цілому, за словами Таміли Лепьошкіної, підтримка сільськогосподарських кооперативів дозволяє підвищити рівень доходів сімей – членів таких об’єднань, покращити якість та асортимент продукції місцевого виробництва, а ще – знизити соціальну напругу на селі.

Задля ефективного впровадження проекту в області голова обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко доручив очільникам райдержадміністрацій провести роз’яснювальну роботу серед сільгоспвиробників щодо здійснення необхідних дій з метою створення  сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Повернутись