Добро починається з тебе

5 грудня у районному Будинку культури відбулися урочисті заходи із промовистою назвою «Герої твої, Батьківщино», адже присвячені вони були двом знаменним датам – Дню Збройних Сил України та Міжнародному дню волонтерів.

Тут не було байдужих. Прийшли ті, кому болить за рідний край, хто вболіває серцем і вчинками за Батьківщину.

Серед запрошених - мужні захисники, ті, що пройшли пекло війни, сміливі солдати-тальнівчани. Рідні героїв, що навік вкарбували свої імена у людській пам’яті, відстоюючи мир. Представники багатьох громадських організацій, які завжди активні і відгукуються на всі суспільні проблеми із життя району. Волонтери, чиє покликання – нести милосердя.

В урочистостях взяли участь голова Тальнівської районної ради Валентина Любомська, заступники голови райдержадміністрації Володимир Гречка і Тетяна Півторак, міський голова Олексій Юрченко, депутати, представники підприємств, організацій, студенство та школярі.

Цей захід більше нагадував дружню зустріч. Зустріч тих, чиї життя поєднані однією метою, одним болем, однією мрією – жити щасливо у вільній Україні. Це була зустріч побратимів і друзів, які висловлювали одні одним щиру вдячність і підтримку.

Символічним був вихід на сцену солдатів Збройних Сил України. Від їхнього імені слово мовив учасник АТО, голова ГО «Об’єднання бойових побратимів та волонтерів»  Сергій Шкляренко.

Шана і квіти захисникам від усіх тальнівчан.

А потім піднялися на сцену волонтери. Зі словами вдячності за мужність і героїзм звернулася до солдатів волонтер Тетяна Буга. Пригадала перші дні війни, як було сутужно, але всім вдалося вистояти, завдяки спільній вірі в свої сили і свою любов до України.

Від імені захисників Батьківщини нагрудні знаки «Волонтер Тальнівщини» та Подяки волонтерам вручили голова ГО «Об’єднання бойових побратимів та волонтерів»  Сергій Шкляренко та голова ГО «Тальнівська районна спілка ветеранів та учасників антитерористичної операції» Василь Данилюк.

Щирими і теплими словами зверталися до всіх голова районної ради Валентина Любомська та перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Гречка.

- Волонтерство стало частиною життя багатьох тальнівчан, - відзначила у виступі голова районної ради Валентина Любомська. - Щиро дякую усім, хто проявляє благодійність, милосердя, хто не стоїть осторонь загальних проблем. Ніякими багатствами неможливо виміряти вчасну допомогу. Кожна гривня, і, здавалося б, на перший погляд, незначна підмога – домашня консервація чи відро картоплі, яке натрудженими руками подає старенька бабуся – насправді, це неоціненна поміч, яка вимірюється тільки людською вдячністю. Висловлюючи вдячність і повагу воїнам, захисникам, волонтерам, хочу побажати лиш одного, щоб на нашій рідній українській землі запанував мир. У мирному житті волонтерство може проявитися зі ще більшою силою, кожен зможе себе реалізувати у різних напрямках волонтерського руху: і благодійництво, і турбота про малозахищених, просвітницька робота, піклування про безпритульних тварин. Адже той, хто відчув, як це - творити добро, той уже не зможе жити інакше. 

- У 2014 році ми всі були разом, - звернувся до всіх перший заступник голови райдержадміністрації, волонтер Володимир Гречка. – Залишаймося разом і зараз. Майже кожен тальнівчанин долучився до загальної справи благодійності та милосердя, відчуваючи власну відповідальність перед майбутнім своєї країни. Волонтерська діяльність активно діє і сьогодні, до неї щодень долучаються нові жителі нашого краю, серед яких багато дітей та молоді, чиї листи і малюнки ставали оберегами на передовій. З такою підтримкою вистояли наші хлопці. Зміцніла наша армія. Ми маємо надійний захист, завдяки відвазі наших солдатів. Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю воїнів-тальнівчан, які віддали своє життя за Батьківщину. Ми з вдячністю згадуємо волонтерів, яких уже немає поруч з нами. Світла їм пам’ять навік. Щира вдячність усім, хто сьогодні стоїть на сторожі нашого миру і спокою. Миру всім і міцного здоров’я. Пам’ятаймо разом слова: «Добро починається з тебе».

Відзнаками Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» (посмертно) були нагороджені активісти волонтерського руху, члени ГО «Майдан» Ігор Іванченков, Петро Каракуля, Микола Шевченко.

Почесною грамотою Черкаської обласної ради був нагороджений голова ГО «Тальнівська районна спілка ветеранів та учасників антитерористичної операції» Василь Данилюк.

Подяки Тальнівської райдержадміністрації та районної ради за високий патріотизм, активну благодійну та волонтерську діяльність, безкорисливість і милосердя, значний внесок у підтримку української армії, надання допомоги учасникам антитерористичної операції на Сході України та з нагоди Міжнародного дня волонтерів були вручені: Асоціації фермерів та приватних землевласників Тальнівського району; Тальнівській районній організації Української спілки ветеранів Афганістану, воїнів – інтернаціоналістів; Тальнівському районному військовому комісаріату; громадським організаціям «Вільний контроль», «Військовий патріотичний клуб «Гайдамаки», «Тальнівське районне об’єднання «Майдан», «Громадське формування «Народна самооборона», «Об’єднання бойових побратимів і волонтерів», «Тальнівська районна спілка сільськогосподарських товаровиробників», «Тальнівська районна спілка ветеранів та учасників антитерористичної операції», «Спілка підприємців Тальнівщини», «Тальнівська районна спілка прикордонників».

Усім громадським організаціям вручив Подяки військовий комісар районного військового комісаріату Валерій Кудла.

Також він нагородив Відзнаками Президента України «За участь в антитерористичній операції» Андрія Цибулька, Вадима Голуба, Володимира Швеця, Сергія Гуті.

 Далі присутні вшанували хвилиною мовчання героїв, що віддали свої життя за Вітчизну, та волонтерів, які відійшли у вічність. Юнаки, як представники молодого покоління українців, майбутні захисники, поклали квіти до меморіальних дошок нашим землякам на пам’ятному знаку Героям Небесної Сотні та воїнам  АТО.

Линула журлива мелодія, хтось непомітно витирав гірку сльозу.

Хай буде мир, і змовкнуть всі гармати.

Доволі крові, сліз, нещастя й бід...

Хай відпочине змучений боями,

До праці звичний чоловічий рід.

Спасибі всім, хто прийшов того дня до зали на урочистості, які поєднали у собі і сум, і гордість, вдячність і пошанування, героїзм і надію.

Ми разом вшанували наших героїв, ми разом подякували захисникам та всім, хто творить добро, несе милосердя. І в наших душах, теж разом, запалав вогник нової віри у завтрашній день.

 

 

Повернутись