Електронний апостиль

Апостиль - спеціальний штамп, який, відповідно до Гаазької конвенції 1961 р., ставиться на офіційних документах, що надходять від держав - учасниць Конвенції. 

Електронний апостиль - це відповідне посвідчення документів некомерційного характеру, які українці отримують в органах юстиції для того, щоб подати їх в відповідні компетентні органи за кордон. Йдеться про договори купівлі-продажу, які посвідчуються нотаріально, рішення судів, свідоцтва про народження та інші документи.Які з документів підлягають електронному апостилюванню. Електронний апостиль проставляється на наступних документах:

- рішення судів;

- папери, завірені нотаріусом (довіреності, дозволу на виїзд, заяви);

- документи, видані відділами ДРАЦС, а саме витяги з Державного реєстру актів цивільного стану та свідоцтва;

- папери, що вимагають подвійного апостиля.

Старий і новий апостиль: зовнішні відмінності: Зразком апостиля, до нововведення, був мокрий штамп, проставлений органами юстиції на зворотному боці оригінального документа. На відміну від нього новий (електронний) апостиль являє собою друкований бланк затвердженого зразка без будь-яких печаток і штампів, на який клеїться спеціальна марка, що містить QRкод. Даний бланк окремим листом підшивається до оригіналу. Тепер такий документ можливо перевірити на справжність.

Як електронний апостиль перевіряється на справжність?

Отриманий документ нового зразка можливо перевірити на справжність навіть самостійно. Для цього необхідно за допомогою будь-якого наявного мобільного пристрою зчитати присвоєний апостилю QR-code (за допомогою спеціальних програм для розпізнання QR-кодів) після чого Ви потрапляєте на сторінку офіційного сайту Мін'юсту.

Можна прямо зайти на сайт www.apostille.minjust.gov.ua і заповнити вже наявну там форму, внісши дані з отриманого апостиля (номер і дату видачі). Не забудьте проставити галочку в графі «Я не робот». Якщо після натискання кнопки «Перевірити» Ви побачите сканований апостиль свого документа, то вважайте, що он-лайн перевірка пройдена успішно і апостиль, не підроблений.При цьому уповноважені представники держави, в якому апостильовані документи будуть надаватися, зможуть скористатися спеціальними сервісами та реєстрами і зі свого боку переконатися в оригінальності наданих документів.Використання електронного апостилю дасть змогу громадянам та юридичним особам безперешкодно і безпечно обмінюватися важливими документами, не побоюючись за їх достовірність! 

Запрошуємо до Тальнівського районного відділу ДРАЦС, будемо раді допомогти!

Повернутись