"Героїв Україна пам ятає"

Небесна сотня білих журавлів,

Душа, яких летить під небесами,

Ніхто із Вас вмирати не хотів,

Хай вічна пам'ять лишиться за вами...

Ці слова пісні, яку виконала на районній сцені Альона Левицька із Білашок, линули до небес, торкалися кожного серця і відлунювали гірким болем…

 21 лютого у районному Будинку культури відбувся вечір пам’яті «Майдан життя», приурочений Дню вшанування Героїв Небесної Сотні, увіковіченню подвигу борців Революції Гідності.

На заході були присутні голова Тальнівської райдержадміністрації Василь Клименко, заступник Тетяна Півторак, керуючий справами апарату районної ради Віталій Карпук, працівники державних установ, представники громадських організацій, молодь, усі, кому небайдужа історична пам’ять, кому болить душа за сьогодення і майбуття.

Надто трагічними линули мелодії, надто гіркими були слова, ятрили серця глядачів ще такі свіжі спогади про події Майдану.

Ведучі пригадали і переповіли про найдраматичніші моменти лютого 2014 року. Розповіді перепліталися хореографічними композиціями та піснями. На мить глядачі поринули у минуле, відчули ту глибину, відчай, страх і водночас велику надію,  найміцнішу віру, що панували тоді не тільки у столиці, а по всіх куточках України.

Як гімн, як молитва – линуть слова ведучих:

…На місце вбитого приходить сотня живих. Кожна нова смерть штовхала на Майдан тих, хто там не був до цього. І люди не тікали навіть під кулями. Це дивна, практично надприродна сміливість, якій я не бачу іншого пояснення, крім як неймовірний дух цього народу та цієї землі.

- Врятуй, Господи, усіх загиблих та даруй їм життя вічне.

Хвилина мовчання.

«Простіть, хлопці. Простіть, наші світлі й безповоротні, ті, на кого Україна так трагічно збідніла. І, будь ласка, не відпускайте, тримайте далі над Україною свою Небесну Варту. Моліть Бога за нас усіх…»

Артисти із запаленими свічками сходять зі сцени.

Під звуки «Плине кача» усі виходять до пам’ятника Героям Небесної Сотні.

Горить свіча і пам'яті сльоза,

Додолу з неї краплями стікає,

Земля ридає, плачуть небеса,

Героїв Україна пам'ятає...

 

Повернутись