Головне територіальне управління юстиції інформує :

 

У зв’язку з набранням чинності з 01.01.2016 ЗУ «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (далі – Закон № 917-VIII) від 24.12.2015 № 917-VIII внесено зміни до ст. 8 ЗУ «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», зокрема, доповнено статтю новою частиною, якою передбачено, що органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування не можуть виступати засновниками (співзасновниками) друкованих засобів масової інформації.

Відповідно до ч. ч. 1,2 ст. 2 Закону № 917-VIII реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій здійснюється у 2 етапи : перший – протягом одного року з дня набрання чинності цим законом та другий – протягом наступних двох років.

На першому етапі здійснюється реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій згідно з переліком, що затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері телебачення і радіомовлення, інформаційній та видавничій сферах, організовується підвищення кваліфікації працівників таких редакцій, а також складається Зведений перелік об’єктів реформування.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 848 затверджено Перелік  друкованих засобів масової інформації та редакцій, формування яких здійснюється на першому етапі.

Звертаємо увагу, що відповідно до ч. 4 ст. 18 ЗУ «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» реєструючий орган визнає свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації недійсним у разі неподання після завершення процесу реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації органами державної влади, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, які є їх засновниками (співзасновниками), заяви про перереєстрацію відповних друкованих засобів масової інформації.

Повернутись