Із колегії освітян району

25 січня відбулася колегія освітян району за участю першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Гречки та голови районної ради Валентини Любомської, сільських голів.

Начальник відділу освіти Лариса Коваль відзначила, що на розгляд виноситься питання життєдіяльності шкіл  у зимовий період, зокрема під час значного погіршення погодних умов. Через встановлені ліміти використання газу, згідно норм закону про тендерні закупівлі, в окремих школах, які не мають альтернативного опалення, на сьогодні постала проблема із дотриманням температурного режиму.

Про механізм дії тендерних закупівель проінформувала голова тендерного комітету відділу освіти Катерина Осокіна.

Лариса Коваль також наголосила, що керівники навчальних закладів мають чітко усвідомлювати власну відповідальність. У ситуації, що склалася, вони мають право самостійно приймати рішення щодо введення додаткових канікул, про припинення навчання. Але при цьому, найперше, враховувати інтереси школярів, провівши роз’яснюючу роботу серед батьків.

Підсумував зібрання Володимир Гречка. Він подякував сільським головам за співпрацю під час ліквідації стихійного лиха. За три доби, у тісній співпраці органів влади, місцевого самоврядування сільськогосподарських підприємств та організацій, у районі було забезпечене транспортне сполучення. На сьогодні техніка «Райавтодору» працює над розширенням доріг та посипкою. Зважаючи на маршрутний рух шкільного автобуса, також треба ретельно контролювати стан доріг на своїх територіях, особливо у місцях ризику, подбати про розчищення під’їздів до шкіл.

Щодо теплопостачання у навчальних закладах - Володимир Васильович наголосив про необхідність переходу на альтернативні види опалення. Працювати над входженням у державні програми по енергозбереженню та енергоефективності. Але щоб залучити додаткові кошти, потрібно спочатку проявити ініціативу, виготовити проектно-кошторисну документацію. Районна влада всіляко сприяє таким ініціативам, допомагає в організаційних та юридичних моментах із залученням підтримки депутатів усіх рівнів.

Повернутись