Із координаційної наради - соціальне життя району

20 листопада голова Тальнівської райдержадміністрації Василь Клименко провів щотижневу координаційну нараду за участю першого заступника Володимира Гречки, заступника Тетяни Півторак, голови районної ради Валентини Любомської, керуючого справами апарату райради Віталія Карпука та керівників структурних підрозділів райдержадміністрації.

До розгляду постало багато важливих питань, які потребували ґрунтовного вирішення.

Оскільки, 20 листопада відзначається Всесвітній день дітей, то начальник служби у справах дітей Микола Писар підготував доповідь. Він зазначив, що у районі на даний час із шести тисяч дітей: 71 – це діти-сироти та позбавлені батьківського піклування. У сімейних формах виховання перебуває 67 дітей, що становить 94% від загальної кількості статусних дітей.

З метою впровадження сімейної форми державної опіки – прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, поліпшення становища дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в районі створено 6 прийомних сімей в яких виховується 8 прийомних дітей та 1 дитячий будинок сімейного типу в якому проживає і виховується 5 дітей.

У цьому році створено 1 прийомну сім’ю, до якої влаштовано на виховання та спільне проживання 2 дітей, позбавлених батьківського піклування.

Також  в районі запроваджено послуги з патронату над дітьми, які потрапили в складні життєві обставини. Згідно розпорядження Тальнівської РДА в листопаді 2017 року влаштовано 2 дітей в патронатну сім’ю на тимчасове проживання та виховання.

За поточний період 2017 року правового статусу дитини, позбавленої батьківського піклування набуло 3 дітей. З них: 2 дітей влаштовано під опіку, жителів Тальнівського району, 1 дитину повернуто в біологічну сім’ю.

За матеріалами, поданими службою у справах дітей райдержадміністрації та виконкомами сільських рад Тальнівським районним судом прийнято 2 рішення про позбавлення батьківських прав 2 батьків відносно 2 дітей. На розгляді Тальнівського райсуду знаходяться справи по позбавленню 2 батьків відносно 12 дітей.

- Службою у справах дітей, - наголосив Микола Йосипович, - постійно проводиться моніторинг дитячої безпритульності і бездоглядності. За 2017 рік проведено 48 рейдів «Діти вулиці», «Вокзал», «Канікули», «Урок»,в ході яких обстежено умови проживання неблагополучних сімей, сім’ї опікунів, піклувальників. Під час рейдів виявлено 11 дітей,  з низ 10 влаштовано в Комунальний заклад  «Обласний міжрегіональний центр соціально-психологічної реабілітації дітей у  м. Умані» Черкаської обласної ради та і сім’ї.

Про проведення та підготовку заходів доповіла завідувач сектору культури райдержадміністрації Оксана Щербатюк. Також вона повідомила, що народні колективи «Ордана» і «Тальнівчанки» взяли участь і достойно виступили на заключному концерті в області.

Було наголошено, що 21 листопада у районі пройдуть заходи по відзначенню Дня Свободи та Гідності. Відбудеться мітинг, а також відвідування сімей загиблих воїнів.

Головний лікар району Анатолій Майсюк проінформував, що централізовано отримано необхідні вакцини і проводиться планове щеплення. Продовжується робота по програмі «Доступні ліки».

Перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Гречка повідомив, що за наслідками обласної контрольної перевірки реалізації державної політики щодо цивільного захисту на Тальнівщині буде проведена окрема нарада із керівниками структурних підрозділів та відповідальних осіб.

Голова районної ради Валентина Любомська наголосила про підготовку чергової сесії, що відбудеться 1 грудня, та про підготовку програми соціально-економічного розвитку іф проекту бюджету, що будуть прийматися на останній сесії у грудні 2017 року.

Відповідно до всіх питань і проблем головою райдержадміністрації Василем Клименком було дано ряд доручень керівникам структурних підрозділів.

Повернутись