Із засідання колегії райдержадміністрації 20.03.2018

Виховати інноватора та громадянина, який вміє ухвалювати відповідальні рішення та дотримується прав людини. Таким є бачення Нової української школи. І завдання органів виконавчої влади та місцевого самоврядування полягає  в оптимальному впровадженні Державного стандарту початкової школи.

Це питання постало першим до розгляду на розширеному засіданні колегії райдержадміністрації. Провів засідання голова Тальнівської райдержадміністрації Василь Клименко за участю голови районної ради Валентини Любомської, сільських голів, керівників структурних підрозділів.

Про державні стандарти Нової української школи інформувала начальник відділу освіти райдержадміністрації Лариса Коваль.

Вона наголосила, що для  редизайну і переоснащення  освітнього простору школи, який   має бути спрямований на розвиток дитини і мотивації її до навчання, згідно нових стандартів, - необхідні чималі кошти.

1 вересня 2018 року  за парти сільських закладів загальної середньої освіти району, згідно перспективної мережі, сяде 126 учнів, які будуть навчатися у 18 класах (середня наповнюваність класів – 7 учнів). Лише у трьох закладах  буде навчатися по 10 учнів (Легедзинській, Майданецькій та Мошурівській ЗОШ).

Зважаючи на перелік матеріалів,  визначених  наказом Міністерства освіти і науки України від 13.07.17 №1021 «Про організаційні питання запровадження Концепції Нової української школи у загальноосвітніх навчальних закладах І ступеня», будуть виділені певні цільові кошти (для 1 класів де 10 і більше учнів) на  придбання комп’ютерної техніки та наборів «Lego» («Шість цеглинок»), а на решту обладнання - слід їх вишукати.  Вартість  лише наочно – демонстраційного обладнання становить орієнтовно 35 тис.  грн. Заміна парт, придбання технічного обладнання (принтер, сканер, копір, ламінатор, мультимедійний проектор, ноутбук)  -  все це   потребує додаткових фінансових затрат, щонайменше 75 – 80 тис грн. на кожний клас.

Окрім цього, Лариса Вікторівна зазначила, що зараз основна увага акцентується на впровадженні компетентнісного підходу та перегляду ролі вчителя у класі.  З цією метою у Тальнівському районному методичному кабінеті проходять семінари - тренінги  з 29 учителями (в т.ч. учителі Тальнівської ОТГ), які будуть працювати із учнями перших класів  у 2018 – 2019 навчальному році.  Навчальні сесії проводить тренер Нової української школи, методист Валентина Качан, яка пройшла відповідну підготовку у КЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти учителів Черкаської обласної ради», із залученням практичного психолога РМК Оксани Ткаченко. Заняття проводяться відповідно до  програми,  затвердженої наказом  Міністерства  освіти і науки України №36 від 15.01.2018 р. «Про затвердження типової освітньої програми організації і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладами післядипломної педагогічної освіти», та спрямовані на формування вчителя як професіонала, який знаходиться у постійному творчому пошуку, володіє гнучкістю та нестандартністю мислення, вмінням адаптуватися до швидких умов життя, бути конкурентоспроможним.

З цього приводу голова райдержадміністрації Василь Клименко дав доручення вжити дієвих заходів для реалізації програми Нової української школи. Зокрема, звернувся до сільських голів з проханням активно долучатися до здійснення відповідних заходів, проводити роз’яснювальну роботу серед батьків, педагогів, односельців.

Далі  про особливості зайнятості та соціального забезпечення осіб з інвалідністю в районі інформувала начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Тетяна Маринченко.

Про хід виконання районної програми  профілактики та протидії злочинності на 2016-2017 роки повідомив начальник Тальнівського відділення поліції Звенигородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області Ігор Голота. Він звернувся до представників органів місцевого самоврядування з проханням допомагати у проведенні роз’яснювальної роботи серед населення на запобігання росту злочинності. А також у популяризації служби у Національній поліції, адже на даний час у Тальнівському відділенні значна кадрова проблема: із 53-ох працівників згідно штатного розпису, 20 є поки що вакантними.

Про хід виконання рішення районної ради від 20.10.2015 №42-4/УІ «Про районну програму розвитку паліативної допомоги на 2015-2020 роки» інформував головний лікар ЦРЛ Анатолій Майсюк.

Про стан  роботи з персоналом та дотримання Закону України «Про державну службу» в Тальнівській райдержадміністрації розповіла начальник відділу з питань управління персоналом апарату райдержадміністрації Надія Кришталь.

Про проект плану засідань колегії Тальнівської райдержадміністрації на ІІ квартал 2018 року та його виконання за І квартал  2018  року проінформувала керівник апарату райдержадміністрації Леся Соловей.

Підсумовуючи, голова райдержадміністрації Василь Клименко дав ряд відповідних доручень і завдань. Також було обумовлено, що для більш ефективної співпраці та інформаційної роботи у населених пунктах району, необхідно на сільські конференції запрошувати представників районної влади, керівників освітньої, медичної галузей, відділення національної поліції.

На цьому ж засіданні керівники району вручили Подяку Тальнівської райдержадміністрації та районної ради Легедзинському сільському голові Сергію Гульченкуз нагоди ювілейного дня народження.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Повернутись