Конференція у селі Легедзине

28 березня відбулася конференція жителів села Легедзине.

У її роботі взяли участь голова Тальнівської районної ради Валентина Любомська, депутат обласної ради Анатолій Скіченко, начальник відділу у Тальнівському районі Звенигородської ОДПІ Олександр Маринченко, лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Ярослав Паращук, представники сільськогосподарських підприємств, які орендують землю в адмінмежах сільської ради. А також представник народного депутата Антона Яценка.

Сільський голова Сергій Гульченко, виступивши зі звітом про роботу сільської ради та виконавчого комітету у 2017 році, запросиводносельців до його обговорення. Жителі громади озвучували нагальні проблеми (ремонт водогону, вуличне освітлення, благоустрій, тощо). Спільно все обдумавши, громада вирішила, що найперше потрібно виготовити генеральний план села, це дасть змогу у подальшому вирішувати інші питання життєдіяльності населеного пункту.

Про це наголосила у зверненні і голова районної ради Валентина Любомська. Відзначивши, що тільки, маючи генеральний план села, виготовивши проектну документацію на певний об’єкт, громада зможе претендувати на входження до державних програм, залучати кошти вищих бюджетів.

Попри проблемні моменти, було відзначено і позитивні досягнення, якими пишається сільська громада. Легедзине уже багато років є одним із центрів духовності та культури у районі: це  і діяльність кіностудії «Мальва», і заповідника «Трипільська культура». Прославилися і поважні жіночки із ансамблю «Журавка», які нещодавно взяли участь у зйомках телепрограми «Фольк-music» на Першому Національному каналі, зачарувавши всіх автентичним співом.

Тож маючи такий потенціал, потрібно, насамперед, дбати про поліпшення соціально-економічного стану, що безпосередньо залежить від надходжень до місцевого бюджету. З цього приводу слово взяв начальник відділу у Тальнівському районі Звенигородської ОДПІ Олександр Маринченко. Він наголосив, що на території громади зареєстровано більше ста одноосібників, які самостійно обробляють власні земельні паї. Втім, більшість із них або зовсім не декларують доходи, або ж свідомо їх занижують, відтак місцевий бюджет недоотримує значні кошти. Також громаді потрібно звернути увагу на те, якою є орендна ставка за використання земель сільськогосподарського призначення (паїв) на території с. Легедзине, адже по району найбільша  - становить 14,6%, середня – 7,67%  і найнижча – лише 4,55 %. Це теж резерв для наповнення місцевого бюджету, а від так і рівень забезпечення життєдіяльності села.

Висловлені під час конференції пропозиції були взяті до уваги.

Збори завершилися на позитивній ноті. Жителі Легедзиного із задоволенням переглянули концертну програму, із якою до них завітав народний хор ветеранів «Хлопці ого-го».

 

Повернутись