Конференція жителів Романівки

Життя сільських громад у реаліях сьогодення дуже схоже. Схоже проблемами і ще більшим бажаннях їх вирішити. Бажанням жити і розвиватися, незважаючи ні на що. Та в кожного села є і своя особливість, неповторна історія, талановиті, мудрі і працьовиті люди. У цьому переконуєшся щораз під час зустрічей із селянами.

28 березня відбулася конференція жителів села Романівки. Вони були активні та об’єктивні у висловлюваннях, адже кожному болить за село.

Та й причина зібрання була дуже важливою – звіт сільського голови про роботу у 2017 році.

У роботі конференції взяли участь заступник голови Тальнівської райдержадміністрації Тетяна Півторак, керуючий справами апарату районної ради Віталій Карпук, начальник відділу освіти райдержадміністрації Лариса Коваль, помічник народного депутата Валентина Ничипоренка Іван Кушніренко, керівники сільськогосподарських підприємств, дільничний лікар Катерина Дідух.

Сільський голова Галина Полійчук детально проаналізувала стан справ, відзначила зроблене. А далі пішла мова про плани на поточний рік. Сільський голова звернулася із проханням до односельців, висловити своє бачення, надавати пропозиції. Серед них – ремонт доріг, благоустрій, встановлення відеокамер задля запобігання злочинності, завершення робіт по будівництву водогону (до речі, це будівництво стало можливим завдяки тому, що громада, виготовивши проектну документацію, зуміла залучити кошти із державного бюджету відповідно програми), організації його подальшого обслуговування тощо.

Також селян турбували питання подальшої долі навчального закладу та медичної реформи.

Про реформи в освітній галузі проінформувала начальник відділу освіти Лариса Коваль. Як не прикро, але демографічна ситуація у селі вимагає змін в організації навчального процесу. У школі навчається всього лише 25 діток – а це критична межа для існування закладу. Із вступом у силу нових державних стандартів з 1 вересня дітки мають навчатися у кардинально нових умовах, для забезпечення яких потрібні значні кошти, часто непосильні для місцевих бюджетів. Державне фінансування буде передбачене тільки для тих класів, де навчатимуться десять і більше учнів. Оптимальний вихід – це підвезення дітей до найближчого навчального закладу, який буде належним чином укомплектований, де буде організована позакласна робота, де учні матимуть здорову конкуренцію і зможуть себе проявляти у великому колективі.

Про медичну реформу надала пояснення лікар Катерина Дідух. Не потрібно хвилюватися, що комусь «не вистачить» лікаря, чи хтось не встигне підписати декларацію на медичне обслуговування. Цей процес ще тільки починається з 1 квітня і не обмежений в часі. До того ж електронну декларацію з лікарем, якого пацієнт вибирає сам, можливо буде оформити тільки після повної комп’ютеризації всієї мережі первинної медичної ланки району та підключення до загальнодержавної програми.  

Підсумувала питання реформування заступник голови райдержадміністрації Тетяна Півторак. Вона наголосила, що районне керівництво намагається вживати усіх заходів, щоб ці реформи проходили якомога «м’якше» для населення, щоб люди не відчували дискомфорту у перехідний період. Не завжди все вдається. Впроваджувати нове та ще й при постійній нестачі коштів надзвичайно складно. Але попри це, районна влада вирішує проблеми, враховуючи інтереси громадян, вона відкрита до спілкування, готова враховувати конструктивні зауваження та пропозиції.

Керуючий справами апарату районної ради Віталій Карпук відзначив, що дуже приємно бути в громаді, яка відзначається своєю активною позицією. Насамперед, важливою для досягнення позитивного результату є співпраця громади із сільськогосподарськими товаровиробниками, із помічником народного депутата, із районним керівництвом. Отримавши гарний досвід по залученню коштів для будівництва водогону, громада на чолі із сільським головою не зупиниться, а буде й надалі працювати для поліпшення соціально-економічного розвитку села.

На завершення зібрання сільський голова Галина Полійчук оголосила рішення виконкому сільської ради про присвоєння звання «Почесний житель села» Анатолію Івановичу Уманьчику, голові колгоспу «Більшовик» у 1951-1992 роках, за піднесення авторитету громади на районному та обласному рівнях, активну громадянську позицію. Також звання «Почесний житель села» присвоєно Добровольському Михайлу Савовичу (посмертно), учителю фізкультури Романівської середньої школи у 1950-1987 роках, за патріотичне виховання молоді, за проявлену мужність у роки Другої світової війни.

Повернутись