Круглий стіл з питань мобілізації

17 липня у райдержадміністрації відбувся круглий стіл, присвячений питанням проведення 6-ї хвилі мобілізації. На порядку денному – питання, що заслуховувалися під час координаційної наради 16.07, а саме -  особливості призову військовослужбовців району, їх матеріальне забезпечення, інформаційне висвітлення участі тальнівчан у АТО.  У круглому столі взяли участь голова райдержадміністрації Василь Клименко, голова районної ради Наталія Руснак, представник військкомату Василь Івченко, головний лікар району Анатолій Майсюк, голова Тальнівської спілки ветеранів та учасників антитерористичної операції Тетяна Буга, працівники правоохоронних органів, структурних підрозділів райдержадміністрації та представники районних газет "Колос", "Тальнівщина", "Рідна земля".

Представник Тальнівсько-Катеринопілького ОМВК Василі Івченко поінформував присутніх про хід у районі 6-ї хвилі мобілізації. Зокрема, він зазначив, що у районі передбачено призвати 150 військовослужбовців, однак на даний час призвано лише 30. Проблеми із якими стикається військкомат – невідповідність призовників військовій службі через медичні протипоказання, ухиляння від призову, порядок вручення повісток, недостатня поінформованість громадян про службу у Збройних Силах України, зокрема про умови служби, права і пільги військовослужбовців, а також недостатність матеріальних ресурсів для потреб армії.

Учасники круглого столу заслухали голову районної ради Наталію Руснак, яка повідомила, що питання виділення коштів на допомогу армії є предметом розгляду на сесіях районної ради. З даного питання відбувається співпраця із сільськими радами та керівниками підприємств району.  Щодо порядку вручення повісток, то районна рада виділила автомобіль, передбачений для поїздок працівникам військкомату з метою вручення повісток призовникам.  

Про роботу військово-лікарських комісій повідомив головний лікар району Анатолій Майсюк. Він зазначив, що від 40 до 50 % призовників, що проходять ВЛК, мають ті чи інші захворювання і є непридатними або обмежено придатними для військової служби. Також він повідомив, що Тальнівський район є одним із перших в області за якістю проведення медичного обстеження призовників.

Про пільги, що надаються військовослужбовцям та членам їх сімей, розповіла начальник управління соціального захисту населення Тетяна Маринченко. За її словами, наразі на обліку перебувають дев’ять демобілізованих військовослужбовців, які подали документи на отримання пільг, передбачених для учасників бойових дій.  Ще двоє військовослужбовців виявили бажання пройти лікування у санаторії, створеному спеціально для реабілітації демобілізованих учасників АТО.

Тимчасово виконуючий обов’язки першого заступника голови райдержадміністрації Володимир Гречка додав, що питання наділів учасників АТО землею вирішуються, більшість демобілізованих бійців уже отримала земельні наділи, проте він також уточнив, що через різні строки закінчення оренди землі, неможливо наділити землею всіх військовослужбовців одночасно. Однак, у будь-якому разі, усі військовослужбовці однозначно отримають земельні наділи.  Це лише питання часу.

Заступник начальника райвідділу міліції Максим Поліщук розповів про дії правоохоронних органів щодо тих, хто ухиляється від мобілізації. За його словами на даний час у районі  налічується близько 500 осіб, місце перебування яких не встановлено через роботу за межами району, області  чи України. З  рідними цих людей підтримуються контакти. Також він закликав посилити інформаційну роботу у ЗМІ щодо інформування населення про Збройні Сили України, про їх роль у забезпеченні незалежності та територіальної цілісності нашої держави.

Голова Тальнівської спілки ветеранів та учасників Антитерористичної операції Тетяна Буга  повідомила присутніх про створення громадської організації учасників АТО, її цілі та завдання. Також вона поінформувала про діяльність волонтерів та наявні потреби військових Тальнівщини в обмундируванні.

За підсумками круглого столу голова райдержадміністрації Василь Клименко пообіцяв узяти актуальні проблеми на особистий контроль, посилити роботу щодо виконання у районі 6-ї хвилі мобілізації  та поставити відповідні завдання перед органами виконавчої влади району. 

Повернутись