Легедзине - від трипілля до сьогодення

8 серпня 2015 р. у селі Легедзине, що на Тальнівщині, відбувся мітинг-реквієм, присвячений бійцям Окремої Коломийської комендатури, що загинули тут у 1941 році та групі прикордонників із Оршанця на чолі із генералом Ігорем Момотом, які полягли за Україну у 2014 р.

У мітингу взяли участь організації прикордонників, афганців, воїнів АТО (при чому це були не лише Тальнівські осередки, але й уродженці інших районів нашої області, а також Одещини, Київщини, Кіровоградщини), голова райдержадміністрації Василь Клименко, районні ЗМІ. Вони пом’янули хвилиною мочання пам’ять полеглих воїнів, усіх тих, хто віддав своє життя за Україну, за життя і спокій українського народу.

Наприкінці мітингу, присутні мали гарну нагоду послухати воєнні пісні у виконанні групи військових-співаків "Ташакор" та скуштувати солдатських страв.

Також у той же день у Легедзиному відбувалася «трипільська толока».  Дане подія уже стала традиційною і зазвичай збирає багато шанувальників народних традицій, істориків, археологів, митців.

Цьогоріч  милували око виставки народного аматорського мистецтва, зокрема вишиванки, гончарні вироби, художні розписи. Гості свята мали можливість відвідати музей Трипільської культури (директор Владислав Чабанюк), пізнати прадавню історію краю, помилуватися археологічними знахідками трипільської доби.   

Основою програми була власне толока, на якій усі бажаючі мали змогу взяти участь у будівництві-реконструкції  трипільського помешкання. 

Повернутись