Моя пісня в душі, моя доля в культурі

Моя пісня в душі, моя доля в культурі

Культпрацівник – це професія тих людей, без яких не було б професійних артистів – найкращих синів і дочок України, що своїм мистецтвом звеличують, збагачують та прославляють рідну землю і народ. Дякуючи творчому неспокою та громадському подвижництву майстрів культури та мистецтв, народна та професійна культура України рясно вродила вагомими духовними здобутками.

7 листопада у районному будинку культури відбулися заходи, приурочені до Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Працівників культури, майстрів, артистів – талановитих тальнівчан привітали очільники району: голова райдержадміністрації Василь Клименко та голова районної ради Валентина Любомська.

-Ми звикли, що жодна подія в районі не обходиться без культпрацівників. Концерти, фестивалі, творчі зустрічі і вечори – щиро і від душі, легко, цікаво, професійно ви проводите нас у світ мистецтва. Ми й не замислюємося, скільки за цим стоїть кропіткої творчої роботи, самонавчання і вдосконалення. І навіть сьогодні, з нагоди свого професійного дня, ви не відпочиваєте, ви знову підготували нам прекрасне свято. Низький уклін вам і щирі оплески, які для вас, як відомо, є найвищою оцінкою праці і таланту. Сьогодні всі слова вдячності для вас. У переддень Вашого професійного свята я бажаю вам найбільшого задоволення від втілення всіх творчих задумів. Мистецьких вам злетів, удачі і натхнення. Міцного здоров’я, сімейного затишку, вдячності за працю, яка славить наш тальнівський край з багатющим джерелом народних талантів. Розвивайте їх, примножуйте на славу нашій Батьківщині! Завдяки вашій праці Тальнівщину знають на рівні перших, і ми пишаємося цим, – наголосив Василь Петрович.

Від імені депутатського корпусу до слів привітань приєдналася голова районної ради Валентина Любомська:

- Ми живемо у складні часи, в умовах становлення та економічних негараздів. Ні для кого не секрет, що найбільше страждає культура. Та попри це, ви, дорогі артисти, завжди на висоті, ви виходите на сцену з усмішкою, з бездоганним виглядом, даєте концерти, гастролюєте, з любов’ю несете творчість  свого краю, гідно його представляючи на різноманітних конкурсах і фестивалях.Саме Ви працівники Культури стали поряд з волонтерами і починаючи з 2014 року їздите на передову і своєю творчістю підтримуєте дух наших бійців та вселяєте їм віру в перемогу над російським агресором. Ви даруєте людям радість. І це ваше покликання.  Тальнівщина славна своїми талантами на всю Україну.  Ми пишаємося колективами, які мають звання народних, ми гордимося наймолодшими артистами, яких щодень більше стає на культурному поприщі району. Мені приємно зазначити, що директором  Володимиром Тараном та працівниками РБК  налагоджено співпрацю із сільськими та міськими закладами культури. А завдання влади - підтримувати і розвивати таланти, створювати необхідні умови для творчості.

 В завданнях на 2017 рік одним із головних пріоритетів діяльності районної ради є: затвердження та фінансування районних програм, направлених на подальший соціально-економічний і культурний розвиток району. Зокрема, на попередній сесії районної ради депутатами прийняті 2 програми по галузі культури:«Підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги в Тальнівському районі» (під яку вже  виділено 20 тис. грн..) та районна програма роботи з обдарованою молоддю «Обдарована особистість».

У зведеному бюджеті 2017 року на культуру району виділено 7 мільйонів 800 тисяч гривень, в тому числі, вперше за багато років,  виділені кошти для працівників районного будинку культури на виплату оздоровчих та надбавки за вислугу років.

В цьому році, рішенням районної ради створено депутатський фонд Тальнівської районної ради. Частина депутатів передала  ці кошти для підтримки закладів культури району. Серед них такі депутати як Лаціна П.О.,Гудзенко С.А., Пилипенко О.Ф., Танцюра В.В., Любомська В.О. Дімітров О.С Заверталюк Л.П.

За бюджетні кошти цьоріч для РБК придбано оранжувальну систему на суму 38500 грн., виділено майже 100 тис грн. на придбання батарей та проведення ремонтних робіт, 45 тис. грн.- для встановлення у приміщенні РБК електронної сигналізації. Впродовж 2017 року систематично виділялися кошти на проведення районних заходів та участь кращих колективів району в обласних та міжнародних фестивалях.

До розвитку галузі культури активно долучаються всі сільські громади, якими виділяли кошти  на капітальні ремонти, придбання костюмів  та обладнання для  сільських клубних закладів.

Особлива подяка спонсорам та меценатам, які фінансово підтримують заклади культури.

До слів привітань приєдналися міський голова Олексій Юрченко,і депутат обласної ради Володимир Копійченко. Від імені депутатів обласної ради, він побажав щастя, здоров’я, достатку, здійснення всіх життєвих планів.

Володимир Петрович вручив Почесну відзнаку «За заслуги перед Черкащиною» художньому керівнику районного будинку культури Людмилі Григорівні Луняці - за багаторічну, самовіддану працю, пропаганду та збереження культурної спадщини, значний особистий внесок у розвиток культури району, та Почесну грамоту Черкаської обласної ради -  директору районного будинку культури Володимиру Леонідовичу Тарану.

-Достойні нагороди зустріли достойних нагороджених! Окрема подяка Володимиру Тарану за відновлення районного духового оркестру! Низький уклін за вашу святу місію – зберігати, творити та примножувати національну культуру, наголосив Володимир Копійченко.

 Не забули привітати гучними оплесками ветеранів культосвітньої роботи Олега Івановича Сошинського та Анатолія Васильовича Довганя, які попри поважний вік, і досі бере участь в культурному житті району.  

Кращі художні колективи та виконавці подарували глядачам гарний концерт.   

Повернутись