На Тальнівщині відзначили професійне свято вартових державних рубежів

    День прикордонника традиційно відзначають в Тальнівському районі.

   28 травня прикордонники запасу, керівники району, громада міста та численні гості зібралися біля пам’ятного знаку загиблим воїнам-афганцям. Там розпочався мітинг, під час якого було вшановано ветеранів прикордонної служби, які призивалися на службу 50 і більше років тому.  Присутні поклали вінки та квіти до пам’ятного знаку воїнам-афганцям, до пам’ятника Невідомому солдату, вшанували пам’ять загиблих прикордонників, афганців, героїв небесної сотні, учасників бойових дій на сході країни хвилиною мовчання.

Урочистою ходою, під звуки духового оркестру, присутні вирушили до Пагорба Слави, де також поклали вінки та квіти.

  Основні заходи відбувались в селі Легедзине, де в серпні 1941 року  першими прийняли удар фашистів і загинули смертю хоробрих  550 воїнів–прикордонників  та 150  їх вірних чотирилапих  друзів.

      На честь цього подвигу в 2003 році був споруджений пам’ятник, до якого щороку, 28 травня приходять колишні воїни-прикордонники, щоб віддати данину шани, пам'яті і вдячності тим, хто в роки війни, ціною власного життя,  захистив рідну землю.

  На урочисті заходи прибули керівники району, представники навчального центру Держприкордонслужби, численні делегації з районів Черкащини та інших областей України.

    Вітаючи присутніх з професійним святом, голови Тальнівської райдержадміністрації Юрій Нечай та районної ради Наталія Руснак відмітили, що і нині, прикордонники є прикладом професіоналізму, витримки і сміливості, стійкості  і мужності, справжньої чоловічої дружби. Тому, саме ветерани – прикордонники та афганці були серед перших, хто прийшов на Київський Майдан під час революції гідності, першими вступають до загонів самооборони, зі зброєю в руках захищають єдність та незалежність України у боях, які точаться нині на сході нашої держави.   Очільник району побажав прикордонникам всіляких життєвих гараздів та мирного неба над головою.

 Завершилося свято тематичним концертом, в якому взяли участь вокальна група хору ветеранів війни та праці «Хлопці ого-го!», група «Ташакор» з м. Біла Церква та окремі виконавці. 

Повернутись