На Тальнівщині вшанували пам ять жертв Голокосту

На Тальнівщині вшанували пам’ять жертв Голокосту

27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Він започаткований на спомин про звільнення 27 січня 1945 р. радянськими військами в’язнів нацистського концтабору Аушвіц – Біркенау (м. Освенцим, Польща).

На Тальнівщині пам'ять жертв Голокосту вшанували хвилиною мовчання  на сесії Тальнівської районної ради. Крім того  було визначено особи для покладання вінків - голова райдержадміністрації Василь Клименко, депутат районної ради Микола Скіченко, сільський голова Любов Чмига та представники ГО «Єврейська громада м. Тального» Валентина Тітлер і Оксана Яворська. Спільною молитвою за упокій душ близько 5 тисяч розстріляних людей, покладено вінки до братських могил жертв Голокосту. 2 з яких знаходяться на трасі Тальне – Умань, і 1 братська могила на єврейському цвинтарі.

Голова громадської організації Валентина Тітлер, зазначила «Ми всі, у міру можливостей, повинні думати, як захистити в майбутньому наших дітей, наші покоління, нашу країну від подібних трагедій. Сучасне покоління має пам’ятати історію. Бо без минулого не буває майбутнього. Адже невинні люди загинули тільки за те, що посміли народитися євреями, ромами, татарами. Цього дня ми вшановуємо пам’ять мільйонів жертв нацизму – майже однієї третини єврейського народу та величезної кількості представників інших народностей, так званих меншин, котрі постраждали від нелюдських актів дискримінації, позбавлень, жорстокості та вбивств. Голокост – це застереження усімнародам про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість.Ми не маємо права забути!»

Повернутись