Обговорено питання допомоги учасникам АТО

Питання допомоги учасникам АТО перебуває в центрі уваги органів влади, громадських організацій, релігійних громад та всіх небайдужих тальнівчан.

12 листопада голова райдержадміністрації Юрій Нечай провів чергове засідання районного координаційного центру із забезпечення бійців, які несуть службу в зоні АТО. 

Про стан матеріального забезпечення мобілізованих з  Тальнівського району доповідав представник військового комісаріату, Віктор Баланюк. Він проінформував, що в районі призвано 146 осіб військовозобов’язаних, 76 з яких наразі перебувають в зоні АТО. Практично всі вони забезпечені зимовою формою одягу, є потреба у теплому взутті.

Про стан матеріального забезпечення родин мобілізованих інформували уповноважений від сільських голів, Глибочківський сільський голова, Василь Мельник, від міської ради – заступник міського голови, Лариса Дімітрова та начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації  Тетяна Маринченко.  Вони відзначили, що в місцевих бюджетах  передбачені кошти для надання матеріальної допомоги пораненим військовослужбовцям, сім’ям мобілізованих, виплачуються всі види соціальної допомоги та субсидії, надається також допомога у придбанні палива на зиму, обробітку городів тощо.

Членів координаційного центру було проінформовано про об’єм наданої сільськими громадами гуманітарної  допомоги за минулий тиждень.  

Під час обговорення пропозиції  Черкаського  Центру  допомоги  армії стосовно перерахування коштів сільськогосподарських підприємств на  рахунок, Центру, було зазначено, що районною спілкою сільгосппідприємств вже кілька місяців така робота здійснюється, налагоджено механізм співпраці з військовим комісаріатом та волонтерами стосовно доставки гуманітарної допомоги нашим землякам, задіяним в АТО. Тому було прийнято рішення й надалі продовжувати цю роботу.

Про  розгляд  звернень  по виділенню  землі  учасникам  АТО  інформував начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Гречка. Він зазначив, що в більшості населених пунктів з виділенням земельних ділянок учасникам АТО проблем немає.  Виникають проблеми лише в селах, де сільські голови не знайшли порозуміння з орендарями землі, або орендарі проживають за межами району.

Про роботу та проблемні  питання щодо  збору  і  доставки  гуманітарного  вантажу інформували волонтери та голови громадських організацій – Микола Крижанівський, Олег Волощук, Петро Каракуля та працівник райвійськкомату, Василь Івченко.

Відбулось активне обговорення та затвердження тексту звернення до підприємців району та розподіл списку підприємців між громадськими  організаціями з метою інформування підприємців та активного залучення їх до благодійництва. Для  збору  благодійних  коштів було визначено рахунок районного товариства Червоного Хреста.

На завершення засідання присутні висловили  пропозиції  щодо покращення  роботи  оперативного штабу  та  налагодження  співпраці усіх зацікавлених сторін щодо надання допомоги учасникам АТО.

Повернутись