Один з перших пілотних пунктів створять у Тальнівському районі

Один з перших пілотних пунктів створять за канадські гроші і кошти місцевих бюджетів у Тальнівському районі

Вранці у кабінеті голови райдержадміністрації відбулася робоча зустріч з представниками Черкаського обласного благодійного фонду «Еко-Центр».

Головна мета візиту – завершення укомплектування пересувного стерилізаційного пункту для стерилізації безпритульних тварин Тальнівського району. Нагадаємо мікроавтобус переданий районною радою Тальнівській міській раді від 31 травня 2017 року для обладнання всередині стерильної операційної зали. Для обладнання мікроавтобусу виділено кошти Канадським фондом підтримки місцевих ініціатив при посольстві Канади в Україні. Наразі завершуються підготовчі роботи до впровадження гуманних методів регулювання численності безпритульних тварин на території Тальнівського району.

Гостей радо вітали представники районної влади, зокрема Василь Клименко, Валентина Любомська, Володимир Гречка, Віталій Карпук і міської ради Олексій Юрченко, Віталій Марченко.

 Як зазначили президент Черкаського обласного благодійного фонду «Еко-Центр» Олена Литвинова і віце-президент Черкаського обласного благодійного фонду «Еко-Центр» Оксана Савіцька:

- Програма гуманного регулювання чисельності тварин виступає в ролі найбільш оптимального варіанту із всіх можливих. Проте, це лише один із аспектів її вирішення, бо якщо люди не розумітимуть свою роль в цьому, то суспільство ще багато років буде боротися з проблемою. Закликаємо і більш гуманно ставитись до собак із чіпами. Вони, по-перше, не будуть здатні приносити потомство, а отже й відпаде одна з причин агресії. По-друге, прооперовані чотирилапі не підпустять до себе зграї безпритульних.

За словами зоозахисників, відкриття у межах регіону не одного-двох стерилізаційно-карантинних пунктів, а мережі закладів – це прецедент для України. Адже мова йтиме про комплексне вирішення проблеми безпритульних тварин на рівні усієї області.

Усвідомлюючи актуальність та необхідність якнайшвидшого вирішення проблеми безпритульних тварин та важливість об’єднання зусиль державної влади, органів самоврядування та громадськості для цього в ході зустрічі представниками підписано меморандум про співпрацю, таким чином спільні справи.

Застосовуючи метод «відлов – стерилізація – повернення» у Тальнівському районі реалізується один з перших пілотних проектів по всій області. Решту пунктів відкриватимуть поступово упродовж п’яти років. Саме стільки часу діятиме обласна програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманним методом, яку Черкаська обласна рада ухвалила однією із перших в Україні.

Фотозвіт

Повернутись