Подальша доля ПАТ "Черкасиобленерго"

  Подальшу долю ПАТ "Черкасиобленерго" вирішували на робочій нараді, яка відбулася у Фонді державного майна України 24 жовтня за участі представників фонду, ДП «Енергоринок», голови правління товариства Олега Самчука, голови правління ПАТ «Азот» Віталія Склярова, керівника апарату Черкаської ОДА Сергія Овчаренка.
  Результатом зустрічі став покроковий механізм розрахунків Черкасиобленерго з кредиторами та ПАТ «Азот» з Обленерго, що дасть можливість урегулювати питання виплати заробітної плати енергетикам.
Нагадаємо, вони не отримали зароблене за вересень та аванс за жовтень. Заборгованість виникла знову через повернення алгоритму «щодобових відрахувань» з надходжень підприємства через заборгованість перед Енергоринком. Остання, у свою чергу, виникла через заборгованість ПАТ «Азот » перед товариством у сумі понад 1 млрд грн. Заборгованість Обленерго перед Енергоринком складає 690 млн грн.
 Так, запропонований за результатами наради алгоритм дій передбачає:
  -ПАТ «Азот» у повному обсязі зобов’язується сплачувати ПАТ «Черкасиобленерго» поточне споживання електроенергії.
 -ПАТ «Азот» реструктуризує свою заборгованість перед товариством, зокрема: 1. укладає угоду щодо виплати заборгованості в сумі 618 млн грн із листопада 2017-го року до квітня 2019-го року;  2. із квітня 2019-го має укласти з товариством мирову угоду щодо погашення заборгованості у сумі 510 млн грн до липня 2023-го року. Таким чином, розмір надходжень від хімічного підприємства з наступного місяця сягатиме 35 млн грн щомісяця.
  -Черкасиобленерго реструктуризує свою заборгованість перед Енергоринком до квітня 2019-го року, уклавши відповідну угоду на суму 743 млн грн (690 млн грн. – основний борг, 53 млн грн. – штрафні сакнкції).
   НКРЕКП відповідно до таких домовленостей готове надати ПАТ «Черкасиобленерго» такий алгоритм розподілу його надходжень, який дозволить здійснювати виплати з заробітної плати та технічне обслуговування мереж. Про це голова комісії Дмитро Вовк повідомив енергетикам минулого тижня під час мітингу працівників черкаського підприємства під НКРЕКП у Києві.
    У адміністрації підприємства прогнозують, що вже наступного тижня, за умов виконання сторонами усіх домовленостей, працівникам Обленерго зможуть виплатити зарплату. 
 
Повернутись