Робоча нарада з питань екологічного стану району

 7 вересня голова райдержадміністрації Василь Клименко провів розширену робочу нараду з питань екологічного стану  та  доцільності побудови  сміттєпереробного  комплексу  в  районі.

Робоча зустріч відбулася за участю заступників голови, керівників управлінь і структурних підрозділів райдержадміністрації, сільських голів, депутатів Тальнівської міської ради, секретаря Громадської ради при Тальнівській райдержадміністрації.  

Головна мета зустрічі – презентація науково-обгрунтованого проекту смітєпереробного  комплексута доведення до населення реальної можливості  покращення екологічного та санітарного стану Тальнівського району.

Зі вступним словом до гостей та присутніх звернулися голова райдержадміністрації Василь Клименко та перший заступник голови Володимир Гречка.

- Для навколишнього середовища існує реальна загроза через вплив твердих побутових відходів. Викидаючи сміття, ми порушуємо один з основних екологічних законів – кругообігу речовин у природі. Проаналізувавши ситуацію з твердими побутовими відходами на території Тальнівського району, ми зрозуміли реальну небезпеку для нашого району та міста. Якщо найближчим часом не почати проводити заходи з   утилізації твердих побутових відходів, то через кілька років забруднення території зросте настільки, що буде повне відчуття, що ми живемо на звалищі – зазначив Василь Петрович.

- Дослідивши спільно зі спеціаліститами райдержадміністрації,  екологом району місця несанкціонованих сміттєзвалищ в межах сіл району, ми з’ясували масштаби забруднення. На думку спеціалістів звалища підлягають обов'язковому і терміновому огляду фахівцями з питань екології. В тому числі утилізацію і переробку твердих побутових відходів – наголосив Володимир Васильович.

Запрошені  гості, розробники  проекту, архітектор Володимир Рак і Сергій Килимистий більш детально ознайомили представників тальнівської громади з проектом будівництва  сміттєпереробного  комплексу. Натомість вони повідомили, що будівництво заводу дасть змогу дійти зменшення  негативного  впливу  на  навколишнє  природне  середовище та зменшення  викидів  парникових  газів.

Сировиною для роботи сміттєпереробного  комплексу можуть бути любі відходи побутового походження та вторинна органічна сировина. Після узгодження усіх технічних та економічних питань саме будівництво сміттєпереробного комплексу триватиме 1,5-2 роки – повідомив присутніх Сергій Килимистий. Вартість будівництва сміттєпереробного заводу  становитиме декілька десятків мільйонів гривень, більша частина яких – це кошти інвесторів, в т.ч. іноземних.

Під час зібрання присутні активно долучалися до обговорення. Всі учасники були одностайні стосовно необхідності та доцільності побудови. Розглянули два найоптимальніших варіанти щодо місця розташування   сміттєпереробного комплексу на території нині діючого сміттєзвалища: в адмінмежах с. Глибочок та в адмімежах с. Соколівочка, що входить Тальнівської об’єднаної територіальної громади.  

В ході обговорення зазначеного питання було вирішено, що згідно протоколу сьогоднішнього засідання буде направлено звернення до Тальнівської міської ОТГ та Глибочківської сільської ради для подальшого його розгляду на постійних комісіях з питань охорони навколишнього середовища та організації громадських слухань.

На завершення представниками району, сільськими головами було висловлено готовність до співфінансування даного проекту.

Фотозвіт

Повернутись