Робоча зустріч з громадою села Глибочок

11 жовтня у селі Глибочок голова райдержадміністрації провів робочу зустріч з жителями села з питань екологічного стану  та  доцільності будівництва сміттєпереробного комплексу. Головна мета зустрічі – презентація науково-обгрунтованого проекту смітєпереробного  комплексу та доведення до населення реальної можливості покращення екологічного та санітарного стану Тальнівського району.

До присутніх звернулися голова райдержадміністрації Василь Клименко, перший заступник голови Володимир Гречка, еколог району Руслан Овчаренко та гості - зацікавлені представники даного проекту Ігор Буговський та Сергій Килимистий.

- Будівництво комплексу по знешкодженню побутових відходів дасть можливість вирішити проблему стихійних сміттєзвалищ у лісових масивах та навколо населених пунктів. При належному фінансуванні та схваленні з боку громади села Глибочок, такий завод дозволить вирішити цілий ряд проблем життя району, основною із яких є безпека довкілля та розбудова інфраструктури району – зазначив Василь Клименко.

Руслан Овчаренко наголосив, що тверді побутові відходи є одним з найбільш значних факторів забруднення довкілля. Величезні обсяги накопичення твердих побутових відходів - це реальна небезпека для населення і навколишнього природного середовища, яка є на сьогодні складною проблемою і потребує негайного вирішення. На сьогоднішній день в межах Тальнівського району розміщено 30 місць, куди вивозяться тверді побутові відходи, на яких, за попередніми розрахунками, зберігається понад 110 тис. т відходів та спостерігається стійка тенденція щодо росту їх кількості на 7-10% щорічно. Орієнтовний обсяг накопичуваних протягом року відходів, на території району становить близько 12 тис. т. По селу Глибочок становить близько 210 т.

Окрім цього доведено до відома присутніх, що згідно ст. 32 п. і Закону Уркаїни «Про відходи» з 1 січня 2018 року захоронення не перероблених (необроблених) побутових відходів  буде заборонено. А тому радянські полігони, які давно вичерпали свій ресурс, через рік будуть поза законом. Дана ситуація спричиняє подальше погіршення екологічного стану навколишнього природного середовища, збільшення викидів парникових газів, негативного впливу на здоров'я населення та потребує вирішення в максимально короткі терміни.

Про технічну новинку, яка дозволяє повністю утилізувати та переробляти сміття, харчові і полімерні відходи, присутнім розповів та презентували на екрані директор проекту Ігор Буговський. Він зазначив, що дана розробка є однією із перших в Україні, яка дозволяє переробляти майже 40 видів відходів різних типів у корисні речовини такі як мастила, бензин, брикет тощо, а також виробляти електроенергію (установка повністю автономна, бо має власну електростанцію).  Дана установка запатентована  з 2013 року. У перспективі комплекс можна розширити до переробки 200 т сміття за добу.  Обслуговуючий персонал станції складає 50 осіб, серед яких – інженер-технолог, електрик, сортувальники. Особливо було наголошено на безпечності заводу, його екологічності.

Загалом, Сергієм Килимистим було зазначено основні переваги спорудження такого комплексу. Це: підтримка  чистоти і екології населеного пункту, енергозбереження, нові робочі місця, підтримка та впровадження національної наукової думки, залучення інвестицій.

За словами кураторів проекту, екологічна безпека заводу відповідає державним стандартам, і у своїй роботі завод не засмічує навколишнє середовище, не забруднює повітря, а отже відсутні запахи. Це пов’язано із тим, що установка повністю герметизована.

Також перед жителями села виступив голова ГО «Зелений Світ», депутат районної ради Анатолій Ковальов, який запропонував бажаючим здійснити робочу поїздку у місто Вінниця, де є можливість ознайомитися із роботою експериментального енергогенеруючого комплексу каталітичного піролізу твердих побутових відходів і вторинної органічної сировини більш детально.

В ході обговорення зазначеного питання сільські жителі виступили проти будівництва сміттєпереробного комплексу на території Глибочківської сільської ради.

Фотозвіт

Повернутись