Розгляд питання надзвичайної ситуації

      Сьогодні 28 квітня відбулася робоча зустріч ініційована головою райдержадміністрації Василем Клименко з метою розгляду питання винекненої надзвичайної ситуації. Зустріч відбулася за участю голови районної ради Валентини Любомської, спеціаліста відділу житлово-комунального господарства міської ради Мирослава Коваля, начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Миколи Белінського, старшого інспектора сектору з питань цивільного захисту та оборонної роботи райдержадміністраціїСергія Копернака та інших керівників служб району.

          На засіданні також були присутні представники Черкаської обласної державної адміністрації, зокрема заступник голови облдержадміністрації Костянтин Омаргалієв, керівник Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Сергій Демиденко та заступник начальника Управління ДСНС України у Черкаській області Олександр Горобець.

         Перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Гречка детально поінформував присутніх, що на території міста Тальне по вулиці Соборній, 154, 27 квітня 2018 року виникла надзвичайна ситуація пов’язана з раптовим руйнуванням п’ятиповерхового будинку, в результаті чого відбулося руйнування технічного поверху, а саме: обвал трьох бетонних плит, падіння цегляної підпорної стінки. Будинок кооперативний та знаходиться на балансі Тальнівської міської ради. Ймовірне подальше розширення руйнування, що може призвести до руйнації будинку.

  27 квітня комісією було проведено обстеження п’ятиповерхового   будинку та прилеглої території. Як зазначалось, ситуація, що склалася створює небезпеку, має тенденцію до поширення негативної дії в наслідок її виникнення, може призвести до подальшого руйнування будівлі та потребує вжиття термінових заходів реагування. Комісія вирішила визнати надзвичайну ситуацію техногенного характеру та у зв’язку з тим, що вона може спровокувати спричинення шкоди життю і здоров’ю людей вирішити питання евакуації жителів квартир.

          Станом на 28 квітня безпека жителів будинку забезпечена. Зараз ризиків немає. Мешканців двох під’їздів вже виселено. Біля будинку проводять візуальний огляд приватні будівельні фірми. На їх думку головною причиною обвалу стало неналежний догляд за будинком та протікання даху через наявну тріщину. Задіяні всі служби цивільного захисту місцевого рівня. Тальнівським відділенням поліції Звенигородського відділу Головного Управління Національної поліції в Черкаській області забезпечено цілодобове чергування з метою попередження мародерства.

  • Контроль покладенона сектор з питань цивільного захисту та оборонної роботи райдержадміністрації та відділ містобудування, архітектури та житлово - комунального господарства райдержадміністрації– зауважив Василь Клименко.
  • Варто негайно збирати збори жителів будинку і вирішувати дане питання. Відшукати голову кооперативу, який власне і має відповідати за експлуатацію в домі – зазначив Костянтин Омаргалієв.
  • Як справитися з цією ситуацією визначить тільки фінальна експертиза, яка коштує чималу суму. Спеціалістами має бути проведено як візуальне так і інструментальне обстеження будинку, після чого вони нададуть висновок чи можуть там надалі проживати люди – додав Сергій Демиденко.

       Учасники робочої зустрічі вирушили до зруйнованого будинку де поспілкувалися з мешканцями і більш детально ознайомилися з ситуацією.

          Після, цього ж дня відбулася позачергова сесія міської ради, де депутатамивиділено кошти на проведення технічної експертизи  будівлі та встановленняобмежувальної огорожіз накриттям.

Повернутись