Соціальний захист населення в умовах підвищення цін та тарифів на комунальні послуги буде посилено

   23 травня заступник голови райдержадміністрації Тетяна Карачун провела нараду, в ході якої обговорено стан виконання в районі постанови Кабінету  Міністрів України від 5 квітня 2014 року №83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін та  тарифів на комунальні послуги». В нараді взяли участь представники управління соціального захисту населення райдержадміністрації, управління Пенсійного фонду та підприємств, які є надавачами послуг: РЕМу, УЕГГ, КП «Водоканал», КП «Наш дім», ПрАТ «Комунальник».

    Заступник начальника управління соціального захисту населення, Світлана Гудзенко, наголосила, що підвищення  цін та тарифів на комунальні послуги неодмінно призведе до збільшення кількості соціально-вразливого населення, і, як наслідок - до зростання попиту на соціальні послуги, як однієї із важливих форм соціального захисту населення.

    Для додаткового захисту населення в умовах зростання цін та тарифів прийнята Постанова Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 року № 83, якою передбачено, що сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, матимуть право на отримання компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищення цін і тарифів на послуги. Таким чином, зазначені сім’ї не будуть платити більше, ніж платили до підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію.            

    Для визначення права на компенсацію сім’я має порахувати свій середньомісячний дохід і порівняти його з величиною прожиткового мінімуму сім’ї. Якщо сім’я має право на компенсацію, то їй слід звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації і надати усі необхідні документи – заяву, довідку про склад сім’ї та довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні. Компенсація надаватиметься у безготівковому вигляді і щомісяця перераховуватиметься підприємствам, що надають комунальні послуги.

    На завершення заступник голови райдержадміністрації Тетяна Карачун наголосила на важливості співпраці та взаємодії підприємств, які є надавачами послуг з міською та сільськими радами, управлінням соціального захисту щодо спрощення документообігу та полегшення для людей оформлення всіх видів субсидій та допомог.

Повернутись