У Черкасах вшанували память героїв Небесної сотні

У першу річницю Революції Гідності на Соборній площі в Черкасах згадували героїв Небесної сотні, загиблих під час протистоянь у столиці минулої зими. Пам’ять про них вшанували молебнем та покладанням квітів до стели з їхніми фотографіями навпроти будівлі Будинку рад.

Разом із містянами й активними майданівцями участь у пам’ятних заходах взяли представники черкаської влади – голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, голова обласної ради Валентина Коваленко та секретар міської ради Олександр Радуцький.

Так, спільний молебень біля символічного пам’ятника Небесній сотні – хреста, відслужив митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан у присутності представників різних релігійних конфесій. Потім усі присутні під мелодію української лемківської народної пісні "Пливе кача по Тисині…", яка стала реквіємом-прощанням за загиблими майданівцями, поклали квіти до стели Героям Небесної сотні й АТО.

– Це наша історія, яку всі українці мають пам’ятати та шанувати, – сказав очільник області. – І ті, хто нині працює у органах влади, не повинен забувати, що люди вийшли на головну площу країни, бо хотіли змін, хотіли бачити іншу державу – з європейським рівнем життя… Маємо пам’ятати свою історію і навчатися на її гірких сторінках.

Далі заходи продовжилися у обласному краєзнавчому музеї: у ньому до Дня Гідності та Свободи відбулося відкриття тематичної виставки. 

Повернутись