Відкриття Тальнівського музею історії

14 жовтня вся Україна відзначала чотири знаменні свята: церковне свято Покрови Пресвятої Богородиці, День захисника України, День українського козацтва та  День  створення УПА. Цього ж дня та напередодні по всіх селах Тальнівського району проводились урочисті заходи. У суботу 14 жовтня у місті Тальне відбулося урочисте відкриття Тальнівського музею історії.

Захід  розпочався з урочистого виконання Гімну нашої держави.

Зі словами привітань до присутніх звернулися міський голова Олексій Юрченко та керівники району Василь Клименко і Валентина Любомська.  Вони щиро подякували за докладені зусилля, за надані численні музейні експонати для розвитку музею, а саме працівникам музею історії Світлані Проценко та Наталії Івченко і небайдужим жителям міста, тим хто в різні історичні часи створював місто, розбудовував його, звеличував і уславлював своєю працею.

Міським головою було здійснено нагородження грамотами і подяками за вагомий внесок у розвиток музейної справи Тальнівської громади та з нагоди відкриття музею.

У свою чергу Валентина Любомська та Василь Клименко з нагоди Дня народження Тальнівського музею історії вручили очільнику міста та працівникам музею подарунки: вишиті громадами сіл Тальнівського району рушники і фотоальбом Тальнівщини.

Валентина Олександрівна зазначила:

-Це ще одна нагода поринути в історію, пройнятись гордістю за наш  край. Нинішнє дійство дасть можливість кожному з нас усвідомити свій нерозривний зв'язок із рідною землею, відчути духовну спорідненість з її звичаями і традиціями, скласти данину шани й поваги нашим землякам, які творили історію краю.Маємо честь продовжити районну естафету та передати об’єднаній територіальній громаді її символи – вишитий рушник і фотоальбом Тальнівщини. Вишивка - це унікальне мистецтво народної графіки української нації. Вона зберегла і несе в собі нашу багатовікову культуру. Сучасна вишивка має глибокий зв'язок з традиціями народної вишивки, зберігає свій духовний зміст і доводить, що народне мистецтво як і народна пісня - це велике надбання нашої багатовікової культури.Бережімо ж славні традиції, звичаї та свята нашого села, примножуймо здобутки його на радість дітям та внукам нашим, бережімо ж наші села та місто, не цураймося його свят та буднів, бо село – це криниця нашого родоводу, це наша велика родина.

- В ці святкові дні ми згадуємо, що ми дійсно щирі українці, вірні своїй державі. І саме головне, що наші співвітчизники завжди героїчно відстоювали і зараз боронять цілісність держави. Дуже символічно, що ми, нащадки козацького роду, в цей знаменний день відкриваємо музей історії, як символ непереривності поколінь. Ми живемо в тяжкі часи, але вони впродовж нашої незалежності ніколи не були легкими. Бажаю усім миру, добробуту, здоров’я і сподіваюсь, що спільними зусиллями ми збережемо історію рідного тальнівського краю – зазначив Василь Клименко.

Право перерізати стрічку надали вихованцю дитячого садка, маленькому козаку Івану Фещенку, заслуженому працівнику культури, почесному краєзнавцю України Вадиму Мицику, міському голові 1985-1989 рр. року Леоніду Цвіліховському, почесному жителю міста Тальне Галині Ноздровській.

Хлібом-сіллю Світлана Проценко запросила гостей до Тальнівського музею історію.

У заході також взяли участь депутати міської та районної рад, жителі та громадськість Тальнівського району, гості з області та столиці.

Незважаючи на погодні умови, святкова програма продовжувалася. Для присутніх та гостей в центрі міста лунали художні номери від юних талантів Тальнівщини та музичних гуртів міського центру культури та дозвілля «Юність».

Повернутись