Збереження ялинок у лісі - обов язок кожного!

Наближаються новорічні свята, а отже, святкова атмосфера і зелена красуня завітають в гості до кожного.

Щорічно напередодні Нового року зелені насадження та ліси потерпають від мільйонів людей, що бажають прикрасити свої оселі, вирубують зелені ялинки, проте коли свята закінчуються, на смітниках височіють купи зелених красунь.

Ми не примушуємо відмовитись від цього задоволення, але чи замислювалися Ви, скільки це буде коштувати нашій природі? Якщо ми вирубаємо великі гарні ялинки - відновитись за один рік вони не зможуть.

Хвойний ліс - це легені планети, велетенська скарбниця вологи, яка потрібна усьому живому.

1 га лісу очищає за рік 18 млн. кубічних метрів повітря від вуглекислого газу. 1 га хвойних зберігає 2240 тонн вологи.

Якщо ви придбали штучну ялинку, користуйтесь нею максимально довго. Дослідники кажуть: щоб виправдати завдану шкоду довкіллю при її виробництві, треба користуватись штучним деревом мінімум 10 років.

Хочете натуральну ялинку? Переконайтесь, що не купуєте її у браконьєрів. Ялинки, які вирощувались на спеціальних плантаціях, промарковані самоклейними етикетками з індивідуальним номером для кожного дерева.

Крім того, новорічними атрибутами можуть бути не лише зрубані дерева, але й безліч майстерно виготовлених ялиночок чи композицій зі штучних та природних матеріалів (з гілочок сосни та ялинки, паперу, тканини, дерева, пір'я, макаронних виробів тощо). Це привід проявити свої творчі здібності та фантазію.

Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

Повернутись