Увага первоцвіт -2018!

Щовесни на території України  надзвичайно великих обсягів набуває торгівля первоцвітами - ранньоквітучими весняними рослинами. Важливо розуміти, що всі підсніжники, сон-трава, проліски, цикламени, крокуси знаходяться під охороною! Деякі - на межі повного знищення. Всі ці рослини занесені до Червоної книги України, тобто збір, торгівля ними заборонені та караються законом.

Згідно українського законодавства, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх частинами, громадяни порушують закони України: „Про рослинний світ”, „Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про Червону Книгу України”, та згідно ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення караються штрафами. Порушниками вказаних законодавчих актів вважаються всі, хто збирає, перевозить, продає або купує первоцвіти.

Хто має перешкоджати торгівлі первоцвітами?

Для того, щоб усвідомити механізм і засоби подолання порушення, яке здійснюється буквально на кожному кроці, треба розуміти головну істину - боротись з торгівлею первоцвітами повинні всі громадяни, зокрема:

  1. Міністерство екології та природних ресурсів України і його територіальні органи.
  2. Територіальні підрозділи МВС. Існують спеціальні внутрішні документи для співробітників МВС, що зобов’язують їх боротись з торгівлею первоцвітами.
  3. Адміністрації ринків, згідно норм закону „Про рослинний світ“ і Правилам торгівлі на ринках, повинні припиняти торгівлю в межах ринків.

Щоразу, купуючи первоцвіти, покупці провокують торгівців везти нові і нові партії зникаючих квітів. Лише не купуючи квіти сьогодні і лишаючи роздрібних торгівців у збитках, ми можемо примусити систему торгівлі первоцвітами зупинитись.

Повернутись